Za pomoci hedgeových kontraktů, jako jsou například úvěrové swapy (CDS), už americké banky omezily vazby na problematické země eurozóny. V zákulisí jdou ale podle FT ještě dál, aby se ujistily, že když některá země vystoupí z eurozóny, banky nedostanou zaplaceno ve znehodnocené drachmě či španělské pesetě.
Problémy v eurozóně znamenají pro americké banky větší problém, než slábnoucí hospodářské oživení v USA. Loni v létě, kdy se krize v eurozóně začala zhoršovat, prošly akcie amerických bank silnými cenovými výkyvy. Tamní komise pro cenné papíry (SEC) pak bankám nařídila, aby uváděly, jaký majetek mají ve Španělsku, Řecku, Itálii a Portugalsku.
Obavy z vývoje v eurozóně ale nemají pouze banky v zámoří. WSJ napsal, že alternativní plány připravuje například i společnost International Consolidated Airlines Group, což je majitel španělských aerolinií Iberia a britské letecké společnosti British Airways. International Consolidated se chystá na eventualitu, že by z eurozóny vystoupilo Španělsko.
"Chystáme se na řadu nejrůznějších eventualit," řekl šéf British Airways Willie Walsh. Věří sice, že euro nynější krizi přežije a Španělsko z eurozóny nevystoupí, International Consolidated je ale i tak jednou z mála významných západoevropských firem, které otevřeně přiznaly, že se možností rozpadu eurozóny zabývají.