OECD pro G7 v prvním čtvrtletí předpověděla růst v průměru o 2,4 procenta. V posledním loňském čtvrtletí největší ekonomiky vyspělého světa zaznamenaly pokles o 0,5 procenta. Jde o mezičtvrtletní měření přepočtené na celý rok, jaké se standardně používá u měření hrubého domácího produktu USA. Ve druhém čtvrtletí se má růst v G7 zpomalit na 1,8 procenta.
Růst zaznamená největší světová ekonomika, jejíž výkon v prvním kvartále dosáhne 3,5 procenta. V dalším čtvrtletí by se měla expanze americké ekonomiky zmírnit podle OECD na dvě procenta. Japonská ekonomika díky podpůrným opatřením nové vlády poroste v prvním čtvrtletí o 3,2 procenta a ve druhém o 2,2 procenta.
Vývoj v hlavních zemích eurozóny bude ale velmi rozdílný. Německo oživí nejprve o 2,3 procenta a ve druhém čtvrtletí na to naváže růstem o 2,6 procenta. Francie ale obnoví růst až ve druhém čtvrtletí a Itálie zůstane zatím v recesi. Británie by měla během pololetí postupně oživovat z nedávného poklesu.
Hlavní ekonom organizace Pier Carlo Padoan doporučil, aby Evropská centrální banka podpořila křehkou ekonomiku eurozóny dalším snížením úrokových sazeb a aby své budoucí záměry v tomto ohledu dopředu signalizovala. Plány Japonska na razantní uvolnění měnové politiky OECD přivítala, u Spojených států ale předpokládá, že nutnost pokračovat v takové politice bude slábnout. "Přínosy dalšího QE (kvantitativní uvolňování politiky formou nákupů dluhopisů na trhu) mohou klesat, zatímco jeho náklady se možná budou zvyšovat," řekl Padoan.