\"Podle aktuálních čísel se dá předpokládat, že by se celkový nárůst počtu cestujících za rok 2015 mohl přiblížit k hranici 12 milionů cestujících, vše ovšem závisí na obchodních strategiích jednotlivých dopravců a na počasí,\" uvedla Janoušková.
Největší počet cestujících z pražského a na pražské letiště pocházel z Velké Británie, Německa, Itálie, Ruska a z Francie. Z hlediska jednotlivých letišť nejvíce pasažérů přilétalo z pařížského letiště Charlese de Gaulla, Frankfurtu, moskevského Šeremetěva, Amsterdamu a londýnského Heathrow. Mezi dopravci dominovaly české společnosti Travel Service a České aerolinie, následované easyJetem, Lufthansou a Ryanairem.
Pražské letiště loni odbavilo 11,15 milionu pasažérů, což bylo o 1,6 procenta více než v roce 2013. Vzrostl zejména počet cestujících, kteří v Praze nepřestupují, ale naopak zde svůj let začínají nebo končí. Jejich počet meziročně stoupl o 5,68 procenta. Takzvaných lokálních cestujících přibylo i nyní, během tří čtvrtletí jejich počet vzrostl o 6,85 procenta.
Řízení letového provozu podle dnes zveřejněných čísel pro letošní rok očekává dosažení rekordní hranice 750 tisíc přeletů českého vzdušného prostoru.