Například v Krkonoších, kde skiareály investovaly přes půl miliardy korun, si lyžaři připlatí. Skipasy v SkiResortu Černá hora - Pec v hlavní sezoně zdraží o 40 korun na 690 korun, v nově zavedené TOP sezoně o Vánocích a v únoru budou stát 750 Kč. Ve Špindlerově Mlýně jednodenní skipas v hlavní sezoně zdraží o 100 korun na 850 korun. Cena při nákupu přes internet v systému věrnostního klubu Gopass bude 790 korun místo loňských 695 korun.
Investice do zimní infrastruktury přes zimní sezónou přesáhly celkem jednu miliardu korun. Největší investice představovala výstavba nových lanových drah a sjezdových tratí. Většina areálů napříč republikou posílila a modernizovala systémy umělého zasněžování. Skiareály také rozšířily snowparky, převážně o jednoduché zábavné linie pro začátečníky. Dochází i k dalšímu rozvoji dětských parků oddělených od sjezdovek.
Podle analýzy KPMG pro agenturu CzechTourism tvořili v loňské hlavní lyžařské sezóně 89 procent turistů a 84 procent jednodenních návštěvníků hor Češi. U obou skupin jsou nejpopulárnější Krkonoše. V průměru však stráví v tuzemském horském středisku více nocí zahraniční návštěvníci, a to 3,3 noci. V případě Čechů jsou to v průměru 2,8 noci. Téměř polovina zahraničních návštěvníků hor přijíždí z Polska, třetina je z Německa.
O 15 procent vyšší návštěvnost než v loňském roce zaznamenala česká horská střediska během letošního léta. \"To nebyla jediná dobrá zpráva. Provozovatelé si pochvalovali také to, že turisté jezdili více i mimo hlavní sezónu, tedy na jaře a na podzim,\" uvedl výkonný ředitel AHS Libor Knot. Letní provoz mají z větších zimních středisek zhruba dvě třetiny z nich.