O koupi státního podílu v Komerční bance se zajímají italská UniCredito, francouzská Société Générale, německá HypoVereinsbank a další francouzská banka Crédit Agricole. Právě ta jako poslední vyslechla prezentace vedení Komerční banky.
Už nyní ze situace jasně vyplynulo, že pro dva ze čtyř uchazečů je koupě státního podílu v Komerční bance zásadní investice. V průběhu rozhovorů prý potvrdily strategický zájem opředevším UniCredito a Société Générale. "Dovedu si představit, že vznikne silný vedoucí tandem
, který bude stát vládě za to, aby s ním dál vyjednávala," řekl generální ředitel a předseda představenstva banky Radovan Vávra. "Pro tyto banky by nezískání Komerční banky bylo problém, protože jejich strategie by nebyla úplná," dodal Vávra. HypoVereinsbank podleVávry zvažuje výhodnost akvizice a Crédit Agricole není v jednáních příliš vstřícná a je jasné, že nemá chuť do výrazných restrukturalizačních kroků.