Americké firmy hlásí zisky i ztráty

19.04.2001 | ,
Domovská stránka


perex-img Zdroj: Finance.cz

Pokles zisku během dnešního dne ohlásily společnosti Sears, UPS a Ford. Naopak u EMC zisk vzrostl o 20%

Zisk Sears poklesl o 25 procent

Společnost Sears, Roebuck & Co. (S) oznámila, že její čistý zisk meziročně poklesl o 25 procent, když prodej jarního oblečení, zahradního nábytku a dalšího sezónního zboží poklesl, zejména kvůli neobyčejně chladnému počasí a stagnující americké ekonomice. Čistý příjem se propadl na 235 milionů dolarů, tj. 53 centů na akcii, oproti 65 centů v období o rok dříve.

UPS ohlásila pokles zisku

Společnost United Parcel Service Inc. (UPS) oznámila, že její čistý zisk meziročně poklesl o 14 procent, což je první pokles zisku této společnosti v posledních třech letech. Provozní zisk se propadl na 582 milionů dolarů, tj. 51 centů na akcii, oproti 56 centů v období o rok dříve. Představitelé UPS minulý měsíc uvedli, že zisk v prvním pololetí tohoto roku poklesne kvůli zpomalení růstu amerických dodávek, vyšším cenám pohonných hmot a nízkému euro.

Zisk Fordu spadl na 1,06 miliard USD

Společnost Ford Motor Co. (F) oznámila, že její čistý zisk meziročně poklesl o 45 procent, když tento výrobce automobilů omezil produkci v Severní Americe v reakci na ochlazení poptávky po osobních i nákladních automobilech. Čistý zisk spadl na 56 centů na akcii, oproti 90ti centům na akcii ve stejném čtvrtletí loňského roku. Tento výsledek překonal očekávání, které bylo nastaveno na 54 centů na akcii.

Zisk EMC vzrostl o 20%

Společnost EMC Corp. (EMC), největší výrobce pamětí osobních počítačů, oznámila, že její zisk vzrostl meziročně o 20 procent. Firmy omezují poptávku po počítačovém vybavení a tedy i produktech EMC ve snaze o snížení nákladů. To se potom negativně promítá do zisků „počítačových" společností. EMC byla nucena minulý týden oznámit, že nedosáhne očekávaných hospodářských výsledků. V minulosti byla tato společnost známá plněním, či dokonce překračováním očekávaných zisků, a proto prohlášení z minulého týdne bylo pro investory nemilým překvapením.

Autor článku

 

Články ze sekce: Domovská stránka