Velký zájem o spotřební úvěry Poštovní spořitelny

13.08.2001 | , ČSOB
ÚČTY A SPOŘENÍ


perex-img Zdroj: Finance.cz

Pro spotřební úvěr dnes nemusíte už jen do banky, ale také na některou z tisícovky vybraných pošt, kde tento finanční produkt nabízejí přepážky Poštovní spořitelny.

Pro spotřební úvěr dnes nemusíte už jen do banky, ale také na některou z tisícovky vybraných pošt, kde tento finanční produkt nabízejí přepážky Poštovní spořitelny. Jde o nezajištěný, neúčelový úvěr s anuitním splácením až do výše 100 tisíc korun. Poptávka po tomto typu úvěru Poštovní spořitelny vzrostla během června a července takřka o polovinu až k 900 za měsíc.

Tento zvýšený zájem nepochybně přineslo rozšíření počtu pracovišť České pošty, které úvěr nabízejí, a zpružnění celé transakce.  Od 1. června 2001, kdy vstoupila v platnost dohoda o rozšíření spolupráce Poštovní spořitelny s Českou poštou, která umožňuje podepisovat smlouvy o spotřebním úvěru přímo na vybraných pracovištích České pošty.

Zájemci o získání úvěru mohou na kterémkoliv z těchto vybraných pracovišť České pošty podat žádost a Centrum spotřebních úvěrů Poštovní spořitelny jim v případě kladného vyřízení  zašle úvěrovou smluvní dokumentaci k podpisu opět na stejné pracoviště pošty.

Zájemce o spotřební úvěr Poštovní spořitelny získá adresu nejbližšího poštovního pracoviště, kde o něj může požádat, na každém z 3400 poštovních úřadů v ČR. Úvěr poskytuje 180 míst v Praze a středních Čechách, 80 míst v západočeském regionu, 169 míst ve východních Čechách, 174 v oblasti jižní Moravy, 119 na severní Moravě, 118 v severních Čechách a stovka v jihočeském regionu. Jsou ve všech významných spádových sídlech v ČR. Touto hustotou sítě, v níž lze získat spotřební úvěr, Poštovní spořitelna vysoko převyšuje bankovní konkurenci. Každý zájemce o úvěr, nejen klient Poštovní spořitelny, si tak může pohodlně vybrat pracoviště, které je nejblíže jeho trvalému či přechodnému bydlišti, popřípadě pracovišti.

Vzhledem k příznivému ohlasu klientů a pozitivním zkušenostem s  poskytováním nezajištěných spotřebních úvěrů připravuje Poštovní spořitelna další rozšíření služeb pro klienty tak, aby od počátku příštího roku mohli podepisovat smlouvy na vybraných přepážkách České pošty i žadatelé o spotřební úvěr, jenž je třeba zajistit  ručitelem.

Autor článku

Milan Tománek  

Články ze sekce: ÚČTY A SPOŘENÍ