Fio banka, největší online broker v České republice, zvýšila za první pololetí čistý zisk o 83 procent na 36,5 milionu korun. Za stejné období loňského roku měla firma zisk 19,9 milionu korun. V květnu letošního roku získala od ČNB bankovní licenci a změnila se na Fio banku.
Výnosy z poplatků a provizí se v pololetí firmě zvýšily na 110 milionů korun, před rokem to bylo 102 milionů korun. Společnost v prvních šesti měsících letošního roku zvýšila meziročně objem uzavřených obchodů o 42 procent na téměř 140 miliard korun.
"Ve druhém čtvrtletí prošly akciové indexy velmi volatilním vývojem. Pomoc mezinárodních institucí a velmi dobré výsledky hospodaření firem za sledované období pomohly situaci stabilizovat, čímž se vytvořily podmínky pro pozitivní vývoj akcií během letních měsíců. Aktivita byla na trzích patrná zejména během prvních dvou měsíců čtvrtletí a s příchodem prázdnin se utlumila,“ uvedl obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha.