Zájem o úvěry stále stoupá

14.07.2004 | , Tisková zpráva
BYDLENÍ


perex-img Zdroj: Finance.cz

V prvním pololetí letošního roku poskytla Modrá pyramida na 13 000 překlenovacích úvěrů v objemu 3 mld. Kč, což je 43% nárůst oproti loňskému roku a 12 300 přidělených úvěrů s cílovou částkou 2,4 mld. Kč, což je 30% nárůst. Srovnáme-li výsledky června letošního roku s loňským, jedná se dokonce o nárůst o 73 %.

Předběžné údaje za 1. pololetí roku 2004:
Počet poskytnutých překlenovacích úvěrů: 13 000
Objem poskytnutých překlenovacích úvěrů: 3 mld. Kč
Počet poskytnutých přidělených úvěrů: 12 300
Cílová částka přidělených úvěrů: 2, 4 mld. Kč

Stav k 30. 6. 2004 (předběžné údaje):

Bilanční objem překlenovacích úvěrů: 7, 6 mld. Kč
Počet aktivních překlenovacích úvěrů: 45 000
Cílová částka aktivních přidělených úvěrů: 21 mld. Kč
Počet aktivních přidělených úvěrů: 105 000

Počet platných smluv: 1 015 000

V květnu poskytla Modrá pyramida 3 892 překlenovacích úvěrů v celkové výši 850 miliónů Kč, což znamenalo nárůst o 109 % oproti stejnému období loňského roku. Šlo o měsíční rekord v počtu překlenovacích úvěrů v historii této spořitelny.

Největší objem překlenovacích úvěrů poskytla Modrá pyramida v tomto měsíci v regionu Jihlava – 81,5 mil. Kč, nejvíce prostředků - 47,4 % zde klienti využili na rekonstrukce a modernizace bydlení, obdobně jako v řadě dalších regionů. Například na Brněnsku, kde Modrá pyramida poskytla formou překlenovacích úvěrů  77,7 mil. Kč, bylo na rekonstrukce využito 48,4 % prostředků. V regionu Praha – jih bylo nejvíce prostředků – 37,6 % z celkově poskytnutých 77 mil. Kč využito na pořízení nového bydlení, v regionu Praha – východ zase 30 % z celkových 50 mil. Kč na koupi bytů nebo rodinných domů.

Také předběžné červnové výsledky potvrzují trvale vysokou oblibu úvěrových produktů Modré pyramidy a jejich výhodnost ve srovnání s konkurencí.

Zdroj: Tisková zpráva VSS KB

 

Autor článku

 

Články ze sekce: BYDLENÍ