Revidovaná nabídka představuje zisk 40 procent ve srovnání s cenou z 9. května, tedy den předtím, než Bayer oficiálně předložil Monsantu písemnou nabídku na převzetí. Bayer také nabídl poplatek pro případ zrušení dohody až 1,5 miliardy USD, aby tak vyjádřil důvěru v její úspěšné dokončení. Dodal, že je připraven učinit ústupky regulátorům, napsaly agentury AP a Reuters.
Firma Monsanto v květnu původní nabídku od Bayeru odmítla. Označila ji za neúplnou a finančně neadekvátní. Dala však najevo, že je ochotna s Bayerem o svém převzetí dále jednat.
Kombinací firem by vznikl podnik se silným zastoupením v USA, Evropě a Asii. Pokud by se transakce uskutečnila, byla by největší zahraniční akvizicí uskutečněnou německou firmou.
Monsanto je s podílem 26 procent jedničkou na trhu s osivy, vyrábí ale také například prostředek pro hubení plevelu Roundup. Má zhruba 20.000 zaměstnanců.
Firma Bayer mimo jiné vyvinula aspirin a působí v řadě oblastí, včetně produkce osiv, ochrany plodin před škůdci a ničení plevele. Vyrábí i plasty a s podílem 18 procent je rovněž druhým největším producentem chemikálií pro zemědělskou výrobu. Po celém světě má 117.000 zaměstnanců.