V Německu, které je největším automobilovým trhem v Evropě, se odbyt automobilů v červenci meziročně snížil o 3,9 procenta na 278.866 vozů. Ve Francii, které patří třetí příčka, se odbyt propadl dokonce o 9,6 procenta na 132.999 vozů.
Druhým největším automobilovým trhem v Evropě je Británie, kde červencový prodej vzrostl o méně než 0,1 procenta na 178.523 vozů. Podle analytiků k útlumu poptávky na britském trhu přispěla nejistota spojená s odchodem Británie z Evropské unie.
\"Po dobrém začátku roku 2016 a rekordním roku 2015 vykazuje trh známky ochlazení,\" uvedl šéf britského Sdružení výrobců a prodejců motorových vozidel (SMMT) Mike Hawes, jehož citovala agentura Reuters. \"Automobilový trh je nepostradatelnou součástí britské ekonomiky. Je důležité, aby vláda zajistila takové ekonomické podmínky, které podpoří podnikatelskou a spotřebitelskou důvěru,\" dodal.
Zpráva společnosti LMC je založena na dostupných údajích o registraci aut v jednotlivých zemích a na odhadech. Oficiální údaje o červencovém vývoji prodeje aut v celé Evropské unii zveřejní 15. září Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA), a to společně s čísly za srpen.
Středeční údaje českého Svazu dovozců automobilů ukázaly, že prodej nových osobních aut v České republice v červenci poprvé od konce loňského roku klesl. Dosáhl 18.739 vozů, což bylo o 12,5 procenta méně než před rokem.