ČEZ loni rozšířil především v Jaderné elektrárně Dukovany kontroly svarů, v jejichž dokumentaci byly nesrovnalosti. Technici navíc provádí zkoušky zařízení. Firma také uskutečňuje investice, které potřebuje dokončit kvůli podání žádosti o nové povolení provozu tří ze čtyř bloků elektrárny. Podle energetického poradce J&T Banky Michala Šnobra mohou celkové dopady odstávek tuzemských jaderných elektráren mezi roky 2015 až 2017 činit až deset miliard korun. \"Každému dojde, že za škodu deset miliard korun nemůžou být v ČEZ odpovědní, aniž bych se jich chtěl nějak dotknout, uklízečka nebo vrátný. Takováhle škoda musí padnout na hlavy nejvyššího vedení,\" uvedl Šnobr.
ČEZ dnes také oznámil, že na přelomu června a července převzal do užívání tři obnovené bloky uhelné elektrárny Prunéřov u Kadaně. Podle ČEZ se u každého z těchto bloků zvýšil instalovaný výkon z původních 210 na 250 megawattů. Obnova by měla také zlepšit veškeré emisní parametry v průměru o 60 procent. Projekt stál ČEZ přes 30 miliard korun. Hlavním dodavatelem byla Škoda Praha Invest, dceřiná firma ČEZ. Ukončení zkušebního provozu očekává ČEZ v červnu 2018.
ČEZ modernizoval elektrárnu Prunéřov II od září 2012. Proti plánům se projekt ale prodloužil, původně měl být hotov v první polovině roku 2015.
Analytici dnešní výsledky ČEZ přijali negativně. Uvedli, že jsou pod očekáváním trhu. Upozornili mimo jiné na to, že ČEZ snížil odhad celoročního provozního zisku EBITDA z 60 na 58 miliard korun. \"Očekávali jsme, že výhled bude ponechán,\" uvedl analytik Fio banky Jan Raška. Na výsledky reagovaly i akcie firmy. Do 11:00 klesly o 2,42 procenta na 440 korun, odpoledne se jejich cena stabilizovala.