Čínská CEFC dokončila převzetí žďárského podniku Žďas

10.08.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Žďár nad Sázavou/Praha 10. srpna (ČTK) - Čínská společnost CEFC dnes dokončila převzetí strojírenského a metalurgického podniku Žďas ve Žďáru nad Sázavou s 2500 zaměstnanci. Zároveň získala dceřinou firmu žďárského podniku TS Plzeň a majoritní podíl ve firmě Žďas SGS se sídlem v Německu. Stoprocentní podíl Žďasu držely od roku 2002 slovenské Železiarne Podbrezová. O dokončení akvizice ČTK informoval ředitel komunikace CEFC Group (Europe) Company Pavel Bednář.

\"Máme velký zájem udržet stávající rozsah výroby a zaměstnanosti a dále rozvíjet potenciál, jaký strojírenská produkce společnosti Žďas a její dceřiné firmy TS Plzeň má,\" uvedla v dnešní tiskové zprávě výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company Marcela Hrdá. Ve Žďasu a její dceřiné firmě se stane předsedkyní představenstva. Předsedou dozorčí rady bude v obou podnicích nově Jiang Bingsi, výkonný ředitel CEFC Group.

Akvizice Žďasu byla podle Bednáře potvrzena 30. března v Praze, následně byly vypořádány všechny právní záležitosti a transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Převzetí Žďasu spadá pode tiskové zprávy do investiční strategie CEFC v Evropě, v níž je jednou ze stěžejných oblastí průmysl. Žďas bude spadat pod divizi průmyslu evropského holdingu CEFC. Nový strategický investor uvedl, že chce posílit postavení Žďasu na evropských i světových trzích a zvýšit podíl jeho exportu. Spojení s CEFC by mělo žďárskému podniku usnadnit hledání příležitostí na čínském a jiných asijských trzích.

Žďas, a.s., patří k významným českým výrobcům v těžkém strojírenství. Loni se jeho obrat přiblížil ke třem miliardám Kč. Vyrábí tvářecí stroje, kovací a hydraulické lisy, zařízení na zpracování kovošrotu a válcovaných výrobků i nástroje především pro automobilový průmysl.

Společnost CEFC China Energy Company Limited je podle tiskové zprávy šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblastech financí, energetiky a průmyslu. Zastoupení má v řadě zemí, kupříkladu v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku a Rusku. Českou republiku si CEFC vybrala jako hlavní sídlo evropských aktivit.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK