Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,2 procenta na 18.576,4 bodu, zatímco širší index S&P 500 odepsal 0,08 procenta na 2184,05 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite ale pokračoval v růstu a obchodování zakončil druhý den v řadě na rekordním maximu 5232,90 bodu s přírůstkem 0,09 procenta.
Za celý týden ale Wall Street skončila v zisku: Dow Jonesův index přidal 0,17 procenta, S&5 500 zakončil týden s přírůstkem 0,05 procenta a Nasdaq Composite zpevnil o 0,23 procenta.
Světové ceny ropy dnes stouply o zhruba dvě procenta, což pomáhalo akciím energetických firem. Podpůrný efekt v podobě dražší ropy, který všem třem indexům ve čtvrtek pomohl vyšplhat se na nová rekordní maxima, však dnes převážily nečekaně horší údaje z americké ekonomiky, které zvýšily obavy ohledně růstu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí.
Americké ministerstvo obchodu oznámilo, že maloobchodní tržby v USA zůstaly v červenci meziměsíčně beze změny, ačkoliv analytici počítali s jejich nárůstem o 0,4 procenta. Další dnešní data pak ukázala, že výrobní ceny v USA klesly v červenci meziměsíčně o 0,4 procenta, a zaznamenaly tak první pokles od března a největší pokles od loňského září. Trh očekával nárůst o 0,1 procenta.
\"Údaje signalizují, že americká centrální banka nemusí se zvyšováním úrokových sazeb postupovat agresivně,\" uvedl podle agentury Reuters analytik společnosti UBS Wealth Management Americas David Lefkowitz.
Dolar pod vlivem slabších amerických údajů na devizovém trhu oslaboval. Euro k dolaru přidávalo před koncem newyorského obchodování zhruba 0,2 procenta na 1,1164 USD. Dolar k jenu vykazoval pokles o 0,7 procenta na 101,21 JPY.