V průmyslu se v červenci snižovaly zejména ceny koksu a ropných produktů, zlevnila také elektřina a plyn, potraviny, nápoje a tabák. \"Při hodnocení podle hlavních průmyslových skupin se meziročně nejvíce snížily ceny energií o 8,6 procenta,\" uvedl ČSÚ. Ceny se naproti tomu zvýšily u vody či nábytku.
V zemědělství klesly ceny v rostlinné výrobě o 5,8 procenta, v živočišné výrobě o 8,1 procenta. Zlevnily obiloviny, olejniny, mléko a vejce, zdražily naopak brambory, ovoce, drůbež a jatečná prasata.
Ceny stavebních prací se zvýšily o 1,1 procenta, stejně jako v červnu po zpřesnění čísel. Ceny tržních služeb v podnikatelské sféře v červenci zpomalily meziroční růst na 0,2 procenta po červnových 0,3 procenta. Zdražily poštovní a kurýrní a také reklamní služby.
V meziměsíčním srovnání se ceny v průmyslu v červenci nezměnily, v zemědělství klesly o 1,2 procenta. Stavební práce proti červnu zdražily o desetinu procenta, ceny tržních služeb naopak o 1,1 procenta klesly.
Statistici dnes zveřejnili také vývoj cen v zahraničním obchodu za červen. Meziročně ceny vývozu klesly o 3,8 procenta. Největší vliv mělo zlevnění strojů a dopravních prostředků způsobené zejména posílením koruny k euru. Nejvýrazněji byl pokles cen u minerálních paliv o 14,6 procenta. Dovozní ceny se v červnu snížily o 5,4 procenta při propadu cen minerálních paliv o téměř 28 procent.