\"Někteří... členové se domnívali, že hospodářské podmínky si brzy vyžádají další krok směrem k odstranění podpůrné měnové politiky,\" stojí v zápisu.
Fed nechal na svém posledním zasedání, které se konalo 26. a 27. července, svou základní úrokovou sazbu v pásmu 0,25 až 0,50 procenta. Uvedl však, že krátkodobá rizika pro hospodářský výhled Spojených států se zmírnila, čímž podle analytiků otevřel dveře ke zvýšení sazeb ještě v tomto roce, možná již v září. Investoři ale byli v poslední době stále více přesvědčeni, že k dalšímu zpřísnění měnové politiky Fed do konce roku nepřikročí.
Americké akcie v reakci na zprávu mírně prohloubily ztráty, ty se ale začaly později zmírňovat. Dolar smazal počáteční zisky a obchodoval se bez výraznějších změn.
Fed loni v prosinci poprvé po téměř deseti letech přikročil ke zvýšení základní úrokové sazby. Z rekordního minima 0,0 až 0,25 procenta, na kterém ji v rámci snahy o podporu hospodářského růstu držel od konce roku 2008, ji posunul o čtvrt procentního bodu. Další zvyšování úroků centrální banku donutily odložit obavy ohledně vývoje světové ekonomiky, výkyvy na finančních trzích a nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie.