Ve většině z 12 měnových distriktů Fedu však celkově zůstávají mzdové tlaky poměrně nízké a očekává se, že stejné to bude i v příštích měsících. Slabé mzdové tlaky nejsou příznivou zprávou pro Fed, který se snaží zvýšit úrokové sazby. Přestože je americký trh práce blízko plné zaměstnanosti, ekonomové stále čekají na známky vyššího růstu mezd a inflace.
Ekonomika rostla skromným nebo mírným tempem v osmi distriktech. To je zpomalení ve srovnání s předchozí zprávou, což může způsobit, že členové měnového výboru Fedu budou při rozhodování o zvýšení úrokových sazeb obezřetnější, upozornila agentura AP. V předchozí zprávě byl růst skromný nebo mírný v 11 distriktech.
Fed upozornil, že v mnoha regionech byly zaznamenány zvýšené mzdové tlaky pro vysoce kvalifikované zaměstnance a že je obtížné zaplnit prázdná pracovní mísa u těchto pozic. Jde hlavně o technologické specialisty, inženýry a vybrané pozice ve stavebnictví.
Růst cen zůstává celkově mírný a výdaje spotřebitelů se ve většině distriktů téměř nezměnily. Inflace se už více než čtyři roky pohybuje pod dvouprocentním cílem Fedu a bankéři váhají s opětovným zvýšením úrokových sazeb, protože inflace stále nevykazuje trvalé oživení.
Centrální banka loni v prosinci poprvé za téměř deset let přikročila ke zvýšení základní úrokové sazby a z rekordního minima nula až 0,25 procenta ji posunula na 0,25 až 0,50 procenta, kde ji držela sedm let. Nejbližší zasedání Fedu se bude konat 20. až 21. září, analytici ale čekají další zvýšení úroků až na prosincovém zasedání.