\"Pokud vím, tak už prvních 80 zájemců náš partner, firma Geis, má. Jsem optimista a věřím, že se nám podaří potřebné pracovníky sehnat. Většinou jde o dělnické profese, ale potřebujeme obsadit i manažerské pozice,\" uvedl Hodul.
Vedle Tchiba plánuje přijmout postupně až 300 zaměstnanců čínská firma BWI, s 200 zaměstnanci počítá společnost DHL, zhruba 100 jich potřebuje firma Deufol. Nabídky zaměstnání ale visí na plotě prakticky všech firem, které v průmyslové zóně v Chebu už působí.
Na Chebsku je přitom nejnižší nezaměstnanost v Karlovarském kraji, v srpnu klesla už na 3,7 procenta. Je zde i největší nabídka volných pracovních míst.
Podle chebského starosty Petra Navrátila (ČSSD) zájem o zaměstnance se už začíná projevovat tlakem na zvyšování minimálních mezd. \"To je pozitivní. Zřejmě ale budou i firmy, které pod tímto tlakem nevydrží a zkrachují,\" řekl starosta ČTK.
Chebský průmyslový park je dnes podle generálního ředitele developerské společnosti Panattoni Europe pro Česko a Slovensko Pavla Sovičky nejrychleji rostoucí zónou v Česku. Jak řekl, má navíc výhodu ve své různorodosti. V chebské zóně působí firmy z oblasti strojního, automobilového, textilního, dřevozpracujícího a chemického průmyslu, jsou zde logistická centra i výroba hraček.
Cheb má přitom reálnou šanci, že se další plánovaná zóna poblíž té dnešní stane jednou ze čtyř strategických zón v Česku. Rozhodnutí o tom vláda v pondělí o měsíc odložila.