Pokles byl o něco hlubší, než se čekalo. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali snížení o 0,3 procenta.
Výroba ve zpracovatelském sektoru klesla rovněž o 0,4 procenta. Produkce podniků síťových služeb, jako jsou elektrárny, plynárny a vodárny, se snížila o 1,4 procenta. Těžba naopak o 1,0 procenta vzrostla a zaznamenala čtvrtý měsíc růstu po sobě.
V červnu a červenci zaznamenala průmyslová výroba nečekaně silný růst. Oživení nastalo po roce a půl takřka nepřetržitého poklesu.
Míra využití průmyslových kapacit se minulý měsíc snížila o 0,4 procenta na 75,5 procenta. Tento údaj pozorně sleduje Fed jako jedno z vodítek pro odhadování inflačních tlaků. Pokles naznačuje, že inflační tlaky v průmyslovém sektoru spíše slábnou.
Údaje o vývoji průmyslu opět signalizovaly, že Fed na zasedání svého měnového výboru příští týden základní úrokovou sazbu zřejmě nezvýší. To naznačily i dnešní údaje o nečekaně výrazném poklesu maloobchodních tržeb.
Americká ekonomika zůstala i na jaře v útlumu. Její růst ve druhém čtvrtletí zrychlil v celoročním přepočtu pouze na 1,1 procenta z tempa 0,8 procenta v prvním kvartále.