Mayová uvedla, že vláda zaujme \"novou a aktivní roli\" a bude pomáhat britským podnikům k růstu a prosperitě v období po odchodu země z Evropské unie. Hodlá dosáhnout toho, aby měla Británie nejnižší sazbu daně z firemních zisků v rámci skupiny předních světových ekonomik G20. Tato sazba by v Británii do roku 2020 měla klesnout na 17 procent z nynějších 20 procent, uvedl zpravodajský server BBC.
\"Víme, že odchod z EU znamená pro podniky nejistotu,\" uvedla Mayová. Takzvaný brexit ale podle ní přináší i nové příležitosti. \"Vyhovme požadavku veřejnosti na změnu. Obnovme důvěru lidí a dokažme, že kapitalismus jim může zajistit lepší budoucnost. A společně vybudujme silnější a spravedlivější Británii,\" prohlásila.
Mayová se hodlá zabývat například úrovní mezd vedoucích pracovníků i jejich zodpovědností k akcionářům. Chtěla by zajistit, aby v rozhodování podniků měli větší slovo zaměstnanci, nehodlá však podniky nutit, aby do vedení přímo jmenovaly zástupce odborů. \"Lepší řízení pomůže firmám činit lepší rozhodnutí, a to v jejich vlastní dlouhodobý prospěch i ve prospěch celé ekonomiky,\" řekla Mayová.
Premiérka také uvedla, že Británie má sice v řadě odvětví vedoucí postavení, \"velké myšlenky\", které v zemi vznikají, jsou ale příliš často komerčně využívány jinde. Poukázala také na to, že ekonomické úspěchy země jsou \"nevyvážené a příliš se soustředí na Londýn\".