Největší světový těžař ropy produkoval v říjnu 10,625 milionu barelů denně. Poslední maximum zaznamenala Saúdská Arábie v červenci, kdy těžila 10,67 milionu barelů. Rijád v rámci dohody slíbil, že omezí svou těžbu od ledna na 10,058 milionu barelů za den.
OPEC se v sobotu s nečlenskými těžařskými státy poprvé za 15 let dohodl na společném omezení těžby. Dvanáct zemí mimo OPEC přislíbilo snížit od ledna produkci celkem o 558.000 barelů denně. Kartel OPEC se minulý týden dohodl na vlastním snížení těžby ropy o 1,2 milionu barelů na 32,5 milionu barelů denně, aby omezil nadbytečné dodávky na trh a podpořil cenu suroviny, která je více než dva roky kvůli přebytkům na trhu nezvykle nízká.
Irák podle zdroje z OPEC těžil v listopadu 4,8 milionu barelů denně, rovněž o něco více než v říjnu. Jeho vývoz dosáhl rekordních 4,05 milionu barelů ropy denně.
Průzkum agentury Reuters z počátku týdne odhadl, že celý kartel OPEC v listopadu zvýšil těžbu na nový rekord 34,19 milionu barelů denně. Podle této zprávy se ale produkce v Saúdské Arábii minulý měsíc snížila.
Celkově by podle sobotní dohody měly dodávky ropy na světový trh klesnout o téměř 1,8 milionu barelů denně. Od konce roku 2014 překračuje těžba spotřebu podle odhadů analytiků o jeden až dva miliony barelů denně. Trh se ale zaměří na to, jak budou signatáři dohody slib snižování těžby v praxi naplňovat. OPEC má dlouhodobý problém v tom, že řada jeho členů své těžební kvóty překračuje.