Kiswire v továrně na výrobu drátů na Žatecku zaměstná 80 lidí

15.12.2016 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Žatec 15. prosince (ČTK) - Jihokorejská společnost Kiswire otevřela dnes v průmyslové zóně Triangle továrnu na výrobu ocelových drátů do pneumatik. Na Žatecku zaměstná příští rok 80 lidí. Pneumatiky bude v zóně vyrábět korejská firma Nexen.

\"Těší nás, že se nám projekt podařilo zrealizovat v relativně krátkém čase. Ostrý provoz plánujeme spustit po získání potřebných povolení, očekáváme ho v dubnu 2017,\" řekl jednatel Kiswire Cord Czech Václav Skála.

Základní tým pracovníků už společnost podle Skály má. Přijímat dělníky do výroby ve směnném provozu začne na začátku příštího roku.

Ústecký kraj podepsal s korejskou společností Kiswire kupní smlouvu na pozemky v průmyslové zóně Triangle u Žatce letos v květnu. Celková cena za pozemky přesáhla 80 milionů. \"Jsem velmi rád, že se společnost Kiswire Cord Czech rozhodla právě pro Ústecký kraj. Každý nový investor, který přivede do našeho kraje nejen svůj podnikatelský zájem, ale také nová pracovní místa, je u nás vítán,\" uvedl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Kiswire patří mezi největší producenty ocelových drátů a lan na světě. V české továrně bude vyrábět patní lanka, což jsou vysoce pevné ocelové bronzem pokovené dráty, které slouží jako výztuha pneumatik pro auta.

Kiswire bude dodávat nejvýznamnějším výrobcům pneumatik napříč Evropou, mezi její největší zákazníky patří firmy Continental, Hankook, Michelin, Pirelli a další renomované značky.

Společnost Kiswire, jejíž mateřská společnost má sídlo v Jižní Koreji, se nejspíš stane dodavatelem továrny na výrobu pneumatik pro osobní a lehké nákladní vozy, jihokorejské Nexen Tire. Terénní práce na stavbě továrny Nexenu v Trianglu začaly v létě, firma předpokládá, že továrna bude dokončena v červnu příštího roku.

Ústecký kraj plochu o rozloze 364 hektarů získal bezúplatným převodem od armády a investoval do rozvoje zóny Triangle přes tři čtvrtě miliardy korun. Státní dotace činila téměř 1,7 miliardy korun. Ke konci loňského roku v zóně pracovalo 2865 lidí.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK