Na aukci se přihlásili tři zájemci, avšak vydražitel byl jediným, který se aktivně zúčastnil. Vymazal zatím pouze uvedl, že si firma koupila spíše starosti než radosti kvůli různým problémům s budovou. Konkrétní plány budou teprve součástí příprav a diskusí. \"Předpokládám, že až bude budova naše, tak zveřejníme prohlášení, co s ní chceme dělat,\" řekl Vymazal.
Jméno Ondřej Vymazal je v obchodním rejstříku spojeno se společností Magnum, která v historickém centru Brna opravila v minulosti již více objektů, naposledy v České ulici palác Chlumeckých.
V říjnu se druhá budova České televize v Běhounské ulici vydražila za 81 milionů, což byl téměř trojnásobek vyvolávací ceny. \"Až v dražbě se ukáže skutečná cena nemovitosti,\" poznamenal licitátor dražební společnosti Prokonzulta Josef Machů. Památkově chráněnou budovu v Běhounské již vydražitel zaplatil, zatím však není zřejmé, o koho jde. Zhruba v půlce ledna by už však měl být nový vlastník zapsaný v katastru nemovitostí.
Ředitel brněnského studia ČTK Jan Souček je spokojen, že se podařilo dokončit transakce související se stavbou nového studia v Brně-Líšni. Tam se televize přesunula během letošního léta.
Obě stavby, které ČT obývala v historickém centru Brna, vznikly v meziválečném období původně pro jiné účely. V Běhounské byla banka, Typos byl určen k bydlení a v přízemí bývala obchodní pasáž. Souček předpokládá, že by Typos mohl po mnoha letech sloužit původnímu účelu, k jakému byl postaven. Televize v něm sídlila od roku 1961, přičemž 55 let sloužil jako provizorium.
Nové televizní studio v Líšni stálo 274 milionů korun. Prodej opuštěných objektů tedy stavbu zaplatí více než z poloviny.