\"V minulém roce se nám dařilo zvýšit spotřebu sektů během celého roku, pomalu tedy inspirujeme Čechy si dopřát lahev bublinek i mimo vánoční a silvestrovské oslavy. Většina lidí má však sekt spojený s koncem roku, kdy tradičně kupují šumivá vína nejčastěji,\" uvedl. Nejsilnější byl tradičně prosinec, na který připadla třetina celoročních prodejů sektů.
Skupina, která si dlouhodobě drží na trhu šumivých vín podíl kolem 70 procent, nabízí pod značkou Bohemia Sekt 17 typů šumivých vín. Největší podíl na celoročních prodejích značky, 60 procent, má Bohemia Sekt demi sec, nejprodávanějším sekt v ČR. Následují varianty brut, rosé a řada prémiových sektů Bohemia Sekt Prestige. Trvale roste také spotřeba nealkoholického Bohemia Sektu.
Skupině se loni dařilo také v kategorii tichých vín, jichž uplatnila na trhu téměř 11 milionů lahví, což představuje meziroční nárůst téměř o tři procenta. Nejúspěšnější byla značka Habánské sklepy, která posílila oproti roku 2015 o devět procent. Do skupiny patří ještě vinařství Víno Mikulov, Chateau Bzenec a Vinařství Pavlov.
\"Dlouhodobě se nám daří posilovat prodeje moravských jakostních i přívlastkových vín. A právě tímto směrem se budeme ubírat. Důležité je zajistit si dostatek moravských hroznů, abychom byli schopni lépe reagovat na stále rostoucí poptávku po kvalitních tuzemských vínech,\" řekl Beránek. Skupina má 480 hektarů vlastních vinic, které trvale rozšiřuje, do roku 2020 chce zpracovávat hrozny z vlastních 600 hektarů.
Zbývající podíl loňských prodejů zajistila kategorie lihovin, jejichž značky Pražská vodka, Nordic Ice a Dynybyl podnik v říjnu prodal skupině Stock Spirits Group. \"Dlouhodobě se chceme zcela soustředit na naše sekty a moravská vína,\" dodal Beránek.
Finanční výsledky zveřejní skupina v polovině roku. V roce 2015 utržila včetně spotřební daně 1,8 miliardy korun, meziročně o deset procent více.