Valná hromada VaK Zlín rozhodovala v roce 2004 o smlouvě o prodeji části vodáren společnosti Jižní vodárenská, dnešní společnosti Moravská vodárenská, která je součástí koncernu Veolia. Umožnila tak zavedení takzvaného provozního modelu, při kterém se VaK stará o infrastrukturu, ale provozuje ji Veolia prostřednictvím Moravské vodárenské a dostává velkou část zisků. Tento model kritizují někteří menší akcionáři VaK. Poukazují na fakt, že kvůli provoznímu modelu nemohou žádat o evropské dotace na opravy a cena vody je vyšší než u vodáren, o které se obce starají samy. Město Zlín je největším akcionářem VaK Zlín. O neplatnosti valné hromady rozhodl Vrchní soud loni v listopadu.
\"Podle Vrchního soudu porušilo město Zlín v roce 2004 jak stanovy společnosti VaK, tak i zákonná ustanovení, když jednalo takzvaně ve shodě se společnostmi Jižní vodárenská a Českou spořitelnou s cílem umožnit zavedení takzvaného provozního modelu,\" uvedl Dvořák.
\"Naši předchůdci na radnici udělali v roce 2004 několik velmi špatných rozhodnutí, to je nyní naprosto jasné a Vrchní soud to pojmenoval. Na nás je tuhle spletitou situaci vyřešit, což také uděláme. Mohu občany Zlína ujistit, že neplatnost jedné z valných hromad VaK nebude mít na ně žádný negativní vliv. Jde čistě o právnický problém. Z pohledu města je dobře, že máme další rozhodnutí soudu. Alespoň se ukáže, jakým způsobem máme dále postupovat, jaké máme možnosti,\" uvedl primátor Miroslav Adámek (STAN).