V ČR měla firma koncem loňského roku 145.000 zákazníků, o 18 procent méně než předloni. Poskytla jim půjčky v hodnotě přes tři miliardy Kč (97,3 milionu liber), což bylo o 3,4 procenta meziročně méně.
Na Slovensku Provident aktivní podnikání ukončil. \"Uzavření slovenské pobočky jsme oznámili v únoru 2016 po zavedení nové legislativy s úrokovým stropem. V návaznosti na toto rozhodnutí jsme přijali plán na výběr pohledávek. Koncem roku 2016 jsme získali zpět většinu z půjčených peněz. Nyní očekáváme postupné dokončení výběrů zbývajících pohledávek. S uzavíráním našeho byznysu začneme do konce prvního pololetí 2017,\" řekl dnes ČTK mluvčí společnosti Ondřej Holoubek.
Provident na konci loňského léta inovoval produktovou nabídku na základě rostoucího zájmu o vyšší úvěry s delší dobou splácení a splácení úvěrů na účet. Stejně tak trvale roste počet zákazníků, kteří při splácení preferují měsíční frekvenci proti týdenní. \"Hlavní prioritou pro letošek je získání licence od České národní banky a další rozšíření nabídky půjček. Chystáme se také spustit online produkt pod značkou Provident,\" uvedl generální ředitel českého Providentu Petr Šaštinský.
V Česku je Provident Financial největším poskytovatelem krátkodobých hotovostních půjček domácnostem. Působí zde od roku 1997. Má 600 zaměstnanců a 2000 obchodních zástupců. Výše půjčky se pohybuje od 4000 do 80.000 korun. Firma je součástí mezinárodní finanční skupiny International Personal Finance obchodované od roku 2007 na londýnské burze.