Ve 4461 případech naopak údaje poskytnuty nebyly. Důvodů, proč operátoři žádosti nevyhověli, může být podle Drtiny celá řada. \"Například je nemají, uplynula doba, po kterou je mají uchovávat a podobně,\" řekl mluvčí ČTÚ Martin Drtina.
Na základě jedné žádosti mohou být předávány informace o provozu mezi více telefonními čísly. O data mohou podle telekomunikačního zákona vedle policie žádat orgány činné v trestním řízení, Bezpečnostní informační služba, Vojenské zpravodajství a Česká národní banka.
\"Do statistiky je započítána každá žádost, kterou operátor vyřídil. Pokud se oprávněný orgán obrátí v jedné trestní věci na více provozovatelů, je tato jeho žádost započtena do výkazu u každého z nich. Počet vyžádaných údajů se proto neshoduje s počtem vyšetřovaných trestných činů, v jejichž rámci si oprávněné orgány údaje vyžádaly, neboť metodika vykazování údajů se liší,\" dodal Drtina.
Výkaz neobsahuje informace o odposleších a o záznamu obsahu přenášených sdělení. Operátoři data o provozu ve svých sítích a lokalizační údaje musejí v souladu se zákonem o elektronických komunikacích ukládat po dobu šesti měsíců.
Konkrétnější statistiky jsou zveřejňovány v Analýze o odposleších a záznamu telekomunikačního provozu, kterou zveřejňuje každoročně ministerstvo vnitra.