Murdochova 21st Century Fox se loni v prosinci dohodla na úplném převzetí televize Sky, v níž dlouhodobě vlastní 39 procent akcií, a za zbytek podniku zaplatí 11,7 miliardy liber (364 miliard Kč). Tento měsíc skupina o této dohodě uvědomila Evropskou komisi, což otevřelo Británii dveře k oficiálnímu zásahu.
Bradleyová záměr předat transakci k posouzení úřadu signalizovala dopředu a dnes řekla, že považuje za \"důležité a správné\", aby nezávislý úřad vydal stanovisko, zda spojení neposkytne Murdochově impériu příliš velkou kontrolu nad britskými médii a zda bude nový vlastník odhodlán dodržovat pravidla televizního vysílání. Ofcom má na zkoumání 40 dní a svou zprávu by měl vydat do 16. května, řekla ministryně podle agentury Reuters.
Společnost 21st Century Fox uvedla, že se na spolupráci s britskými úřady těší. Vyjádřila přesvědčení, že transakce bude schválena.
Fox byla součástí Murdochovy skupiny News Corporation, která už před šesti lety usilovala o koupi celé tehdejší BSkyB, což je dnešní Sky. Od tohoto záměru ale ustoupila kvůli skandálu kolem odposlechů, jež praktikoval bulvární týdeník News of the World z Murdochovy skupiny. News Corporation se v roce 2013 rozdělila do dvou samostatných společností - vydavatelská část si ponechala název News Corporation a vlastní mimo jiné několik britských deníků, zábavní část dostala jméno 21st Century Fox.
Podnik 21st Century Fox, který vlastní kabelové sítě Fox News a FX, vysílací kanál Fox a velké hollywoodské filmové studio, převzetím získá distributora v Evropě. Sky má asi 22 milionů zákazníků v Británii, Irsku, Německu, Itálii a Rakousku.
Britská mediální společnost British Sky Broadcasting Group (BSkyB) v roce 2014 převzala za 5,3 miliardy liber placené televize Sky v Německu a v Itálii. Stala se tak největší skupinou placených televizí v Evropě a po těchto akvizicích svůj název zkrátila na Sky.