Zákon, který přijala koalice pravého středu, bude uplatněn, pokud Agrokor nebude schopen uzavřít s bankami a dodavateli dohodu o finanční injekci a restrukturalizaci. Podle zákona může stát v případě finančních potíží společnosti s nejméně 5000 zaměstnanci a dluhem minimálně jedné miliardy eur (26,7 miliardy Kč) jmenovat správce, který na žádost dlužníka nebo věřitelů se souhlasem společnosti povede proces restrukturalizace.
Agrokor je největším výrobcem potravin a maloobchodním prodejcem na Balkáně a největší soukromou společností v Chorvatsku. Na celém Balkáně má zhruba 60.000 zaměstnanců.
Agrokor po ovládnutí chorvatského maloobchodního trhu začal expandovat v sousedních zemích a získal dominantní pozice i na maloobchodních trzích Slovinska, Srbska a Bosny. Todorič díky expanzi posledních let získal přezdívku \"nový jugoslávský král\", během expanze však jeho podnik navršil obrovské dluhy.
Dluh skupiny dosáhl zhruba 45 miliard kun (164 miliard Kč), což téměř odpovídá jejím celoročním tržbám a šestinásobku jejího kapitálu. Vysoké dluhy má Agrokor také u domácích dodavatelů svého chorvatského řetězce Konzum. Agrokor v neděli uzavřel předběžnou dohodu s šesti věřiteli pod vedením ruských finančních domů Sberbank a VTB o zmrazení splátek dluhu a nespecifikované finanční injekci.