Dvořák dostal ve druhém kole finále volby ředitele ČT 15 hlasů, Konrád žádný. Pro úspěch bylo nutné získat nejméně deset z 15 hlasů. Výsledky oznámil předseda volební komise Michal Jankovec. Majstr získal ve druhém kole volby ředitele ČTK pět ze sedmi hlasů, ke zvolení byly třeba čtyři. Pro Krupičku ve druhém kole hlasoval jeden radní, řekla novinářům předsedkyně Rady ČTK Hana Hikelová.
Dvořák při představení svých plánů Radě ČT řekl, že chce zachovat bezplatný příjem kanálů ČT po přechodu pozemního vysílání na standard DVB-T2. V původní tvorbě cílí na dramatickou tvorbu, hlavně historická témata, úspěšné komediální série a zmínil výrobu výpravného seriálu pro děti. Plánuje nové zahraniční zpravodajské posty, paralelní vysílání sedmi zpravodajských relací z jednotlivých studií - nově v Ústí nad Labem a Plzni - a chce rozvíjet sledování televize přes počítače a mobily.
Kromě Dvořáka a Konráda postoupili do finále volby z původních 12 uchazečů ještě bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák, bývalý redaktor ČT a generální komisař českého Expa 2015 Jiří František Potužník a ekonom Petr Vinklář. Kandidáti většinou navrhovali různé alternativní způsoby financování ČT nebo úspory. Padl i návrh na sloučení ČT s Českým rozhlasem.
Staronový ředitel ČTK Majstr uvedl, že je potřeba zásadních inovací a spousta redakční práce. Chce také znovu rozdělit funkci generálního ředitele a šéfredaktora agentury, které souběžně zastává od loňského odchodu dlouholetého šéfredaktora Petra Holubce. Zaměří se i na finančně náročnou digitalizaci fotoarchivu ČTK, který podle něj nyní čítá kolem pěti milionů nedigitalizovaných snímků.
Radní ČTK už v prvním kole vyřadili bývalého předsedu rady České televize Jana Mrzenu a ještě před dnešním slyšením kandidaturu vzdal bývalý programový ředitel Radio United Broadcasting Martin Rigler.
\"Jiří Majstr je s agenturou ČTK téměř srostlý a dokázal, že pod jeho vedením nespí, když uvedla nové produkty pro své odběratele. Podobně jako Petr Dvořák měl ale značnou výhodu oproti svým soupeřům v tom, že agenturu a její vnitřní procesy zná od sklepa po půdu,\" komentoval dnešní volbu mediální expert, šéfredaktor týdeníku Marketing&Media Filip Rožánek.
Devětapadesátiletý Majstr absolvoval Právnickou fakultu UK a MBA v oblasti řízení médií na Bournemouthské univerzitě v Británii. V ČTK je od roku 1980, postupně byl zpravodajem v Dillí, New Yorku a Londýně a zakládal internetovou divizi ČTK. Generálním ředitelem je od roku 2011.
Dvořák absolvoval technickou kybernetiku na Elektrotechnické fakultě ČVUT, roku 1999 získal titul MBA na Chicagské univerzitě (USA). Od roku 1993 spolupracoval se skupinou PPF. V roce 2002 se stal za PPF jednatelem televize Nova, rok poté nahradil Vladimíra Železného na postu generálního ředitele. Novu vedl do roku 2010, ředitelem ČT je od roku 2011.
ČTK je majetkově i hospodářsky oddělena od státu. Hlavním zdrojem financování provozu agentury jsou výnosy z prodeje zpravodajství jejím klientům, kterými je většina českých médií, řada podniků, státních institucí, zastupitelských úřadů a dalších odběratelů. Od státu nepobírá žádné dotace.
Rozhodujícím zdrojem příjmů ČT jsou koncesionářské poplatky od fyzických osob i podnikatelů a doplňkovým například peníze z prodeje reklamy. Nyní disponuje ČT zhruba dvěma miliardami korun z nevyčerpaných koncesionářských poplatků z minulých let, které hodlá Dvořák využít na investice například do rekonstrukce sídla ČT na Kavčích horách.