Skupina navzdory poklesu zisku zlepšila celoroční očekávání očištěného čistého zisku, především díky prodeji akcií společnosti MOL. \"ČEZ upřesnil letošní výhled očištěného čistého zisku z původně stanoveného intervalu 12 až 17 miliard korun na rovných 17 miliard korun, což hodnotíme pozitivně, když jsme očekávali upřesnění výhledu k hranici 15 miliard korun,\" uvedl analytik Fio banky Jan Raška.
Spotřeba elektřiny u zákazníků firmy vzrostla meziročně o 5,6 procenta, po klimatickém a kalendářním očištění o 5,2 procenta. Podle ČEZ skokově stoupla výroba ve větrných, fotovoltaických a malých vodních elektrárnách, a to o 18 procent. Důvodem byla především akvizice větrných elektráren v Německu na konci roku 2016 a nárůst výroby ve větrných parcích v Rumunsku.
Generální ředitel společnosti Daniel Beneš okomentoval také možný prodej aktiv ČEZ v Bulharsku. Uvedl, že skupina si v nejbližší době zřejmě vybere z nabídek potenciálních zájemců tři nejlepší, s jejichž předkladateli bude dále jednat. ČEZ má podle něj \"docela dost\" nabídek, které jsou zajímavé.
Záměr zmapovat zájem o bulharská aktiva oznámil ČEZ v lednu. Společnost má problémy s bulharskými úřady a loni v červenci zahájila proti zemi mezinárodní arbitráž.
Generální ředitel ČEZ se vyjádřil i k rozhodnutí představenstva firmy, které ho tento týden zvolilo předsedou představenstva na další čtyřleté období od poloviny prosince letošního roku. Vedení ČEZ tak potvrdilo rozhodnutí dozorčí rady firmy z loňského prosince. Proti prodloužení mandátu tehdy v radě hlasovali zástupci ministerstva financí, návrh ale prošel.
\"Není to o tom, že bych se \'zakopal\' na další čtyři roky,\" řekl dnes Beneš. Uvedl, že dozorčí rada se může do budoucna kdykoliv rozhodnout, zda je to, že je předsedou představenstva, pro firmu přínosem.