V nové továrně pracují stejně jako v Karviné hlavně ženy, tvoří asi 70 procent zaměstnanců. Její vybudování je reakcí na poptávku po výrobcích firmy, která podle ředitele Mölnlycke v České republice Emmanuela Chilauda dlouhodobě roste. Havířovská sterilizační linka je podle něj největší v Evropě, výrobní kapacitu má zvýšit téměř o 70 procent a má firmě pomoci zkrátit čas dodávek. \"Linka je schopna ročně sterilizovat deset milionů setů v 19.000 konfiguracích,\" řekl Chilaud.
Mölnlycke je prvním investorem v průmyslové zóně po Dukle. \"Budeme se snažit, aby Mölnlycke získala vedle sebe další sousedy. Děláme vše pro to, aby se tady začalo brzy budovat další výrobní zařízení nebo hala,\" řekla havířovská primátorka Jana Feberová (ČSSD). Už se podle ní jedná s investory, kteří vyrábějí zařízení pro letní sporty, jasno by mělo být během týdnů nebo měsíců. \"Ještě bych to dále nekonkretizovala. Ale nabízí se zhruba tak 50 až 60 míst,\" řekla Feberová.
Mölnlycke Health Care se sídlem v Göteborgu je lídrem ve výrobě chirurgických prostředků pro jednorázové použití a na ošetření zranění. Po celém světě zaměstnává přes 7500 lidí. Havířovská investice je podle firmy největší za 150 let její existence.
Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) řekl, že továrna Mölnlycke je jedním ze střípků do mozaiky celkového rozvoje kraje. Investice je podle něj zajímavá i z pohledu biomedicínského inženýrství. \"Pevně věřím, že se takovýchto příležitostí bude nabízet více. A věřím, že je to jakýsi trend, který musíme podpořit. Nebudeme zůstávat jen u tradičního těžkého průmyslu a půjdeme cestou nových přidaných hodnot a cestou nových technologií,\" řekl hejtman.