Vývoj nezaměstnanosti je v souladu s očekáváním analytiků oslovených agenturou Reuters, avšak růst mezd jejich prognózy nenaplnil. Mzdy zaměstnanců se ve sledovaných třech měsících nominálně zvýšily nejslabším tempem od února 2016, a to meziročně o 2,1 procenta. Přitom odborníci očekávali 2,4procentní růst a zvýšení za první čtvrtletí činilo 2,3 procenta. Reálně, po započtení vlivu inflace, však mzdy zaznamenaly největší propad od září 2014, o 0,4 procenta, zatímco za první čtvrtletí vzrostly o 0,1 procenta. Statistický úřad doplnil, že inflace se mírou 2,9 procenta v květnu dostala na téměř čtyřleté maximum.
Počet zaměstnaných se v období od února do dubna zvýšil o 109.000 a míra zaměstnanosti - podíl osob ve věku od 16 do 64 let v zaměstnání - byla s úrovní 74,8 procenta nejvyšší od zahájení záznamů v roce 1971.
Vývoj mezd pozorně sleduje britská centrální banka kvůli prognóze inflace a jejímu tlaku na ceny. Zatím se domnívá, že tlak na růst mezd je příliš slabý, než aby přinesl inflační problémy. Podle její předpovědi se mzdy letos zvýší o dvě procenta. Ekonomové předpokládají, že centrální banka na čtvrtečním zasedání ponechá úrokové sazby na rekordním minimu 0,25 procenta.