Investice zamíří do regionu East Midlands, přičemž nový závod na testování velkých motorů pro civilní letouny firma vybuduje v městě Derby a vytvoří zde 200 pracovních míst. Dalších 150 pozic zůstane v tamním závodu přesného strojírenství, který se společnost dříve chystala uzavřít.
V jednání s odborovými svazy se Rolls-Royce zavázal zabezpečit sedm tisíc pracovních míst a nepropouštět pro nadbytečnost po dobu pěti let. V East Midlands firma zaměstnává kolem 12.000 osob, z toho sedm tisíc spadá pod dohodu s odbory.
Jak uvedl šéf firmy Eric Schulz, Rolls-Royce plánuje zdvojnásobit výrobu nových motorů a na trh uvést tři nové modely.
Za dobrou zprávu pro Británii v souvislosti s jejím odchodem z Evropské unie označil investici ministr obchodu a podnikání Greg Clark. \"Tato výrobní zařízení jsou dobrou zprávou pro Rolls-Royce, pro britské dodavatele i pro britskou ekonomiku vůbec,\" řekl podle listu Clark.
Ještě v únoru společnost hlásila největší ztrátu svou a jednu z největších ztrát, jakou kdy zaznamenala britská firma. V roce 2016 totiž Rolls-Royce spadl do červených čísel ve výši 4,6 miliardy liber (před zdaněním). Kvůli zhroucení libry po referendu o brexitu musel odepsat 4,4 miliardy a 671 milionů liber ji stálo urovnání obvinění z korupce. Začátkem června však společnost oznámila, že letošní rok začal dobře a veškeré podnikání se vyvíjí podle předpokladů.