\"Dosažení očekávaného zisku je založeno zejména na úsporných opatřeních v oblasti režijních a mzdových nákladů v rámci celé společnosti a na očekávaném zvýšení absolutní marže z prodeje katalogového produktu jako hlavní obchodní komoditě díky vyššímu tržnímu podílu,\" uvádí zpráva.
Na konci loňského roku dosáhly ztráty minulých let a výsledek hospodaření běžného účetního období dohromady 237 milionů korun, což činí 79,3 procenta základního kapitálu firmy.
Nejstarší českou CK koupila loni v létě polská cestovní kancelář Itaka. Čedok poté prošel řadou změn, počínaje změnou struktury produktů, změnou organizační struktury a řada dalších změn má přijít. To se promítlo i na vykázané ztrátě, původně měla společnost vykázat zisk.
\"Přechod ze strategie restrukturalizace a maximalizace hospodářských výsledků, z velké části dosažené úspornými opatřeními, na strategii růstu, investic a získání tržního podílu přinesly s sebou poslední měsíce i neplánované náklady, které se již částečně výsledkově projevily v roce 2016,\" uvádí zpráva.
Na letošní rok Čedok navýšil nabídku zájezdů o 70 procent. Loni také pozastavil kvůli neuspokojivým hospodářským výsledkům obchodní činnost své dceřiné CK Alex. Tržby z prodeje majetku a ostatní provozní výnosy dosáhly 59 milionů korun.
Letos chce Čedok navýšit tržby přes tři miliardy korun, řekl loni v prosinci v rozhovoru s ČTK nový generální ředitel Jan Koláčný. Čedok také plánuje v příštích letech výrazně navýšit počet hotelů nabízených na českém trhu exkluzivně. K tomu mu také má pomoci vyšší vyjednávací síla nového majitele ve vztahu k hotelům.
Nyní je Čedok podle objemu tržeb na českém trhu třetí, před ním jsou Exim Tours a Fischer s ročním obratem kolem čtyř miliard korun. V Česku má Čedok 36 poboček a ročně obslouží více než 400.000 zákazníků.