Zisk Shellu bez mimořádných položek a po úpravě o změnu hodnoty zásob se více než ztrojnásobil a dosáhl 3,6 miliardy USD (80,1 miliardy Kč) z 1,05 miliardy USD loni. Čistý zisk vzrostl o 31 procent na 1,55 miliardy USD. Hospodaření podpořila divize zpracování ropy a chemikálií a růst cen ropy o 16 procent.
Očištěný čistý zisk Totalu se zvýšil o 14 procent na 2,5 miliardy USD (55,7 miliardy Kč), zisk Statoilu pak vykázal růst na 3,02 miliardy dolarů (67,3 miliardy Kč) z 913 milionů USD před rokem.
Firmy potvrdily dosavadní plány výdajů na letošní rok, pouze Statoil mírně omezil rozpočet na průzkum. Podniky také uvedly, že se budou nadále snažit držet náklady pod kontrolou, protože další vývoj cen ropy zůstává nejistý.
Ceny ropy v lednu stouply až nad 58 dolarů za barel, zejména díky dohodě o snížení těžby mezi členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a některými dalšími předními producenty ropy. Ve druhém čtvrtletí však cena ropy Brent v reakci na růst těžby v USA klesla zpět pod 50 dolarů. Ropa však stále zůstává nad minimem z loňského roku, které činilo 27 dolarů za barel.
Generální ředitel Statoilu Hans Jakob Hegge uvedl, že ke konci roku očekává růst cen ropy. Total ale varoval, že ceny ropy budou kvůli vysokým globálním zásobám nadále kolísat.