Schválení reorganizačního plánu dlouhodobě podporují odbory, které si nepřejí žádného dalšího zahraničního vlastníka. Také podle insolvenčního správce Lee Loudy je reorganizace firmy pro řešení úpadku, v němž je společnost OKD od loňského května, zjevně výhodnější než konkurz.
Prostřednictvím Priska půjčil stát loni firmě 700 milionů korun, z této půjčky zatím firma podle insolvenčního správce vyčerpala 150 milionů korun. Na prodej OKD Prisku si u Evropské komise stěžuje americká firma Alcentra ze skupiny BNY Mellon, která byla z nabídky na koupi společnosti vyloučena a podle dostupných informací nabízela za OKD 540 milionů korun. Zástupci OKD ale dříve uvedli, že její nabídka byla nevýhodná, firma proti Česku zvažuje arbitráž.
Přijetí reorganizačního plánu zpochybňuje Citibank, která se podle dokumentu zveřejněného v insolvenčním rejstříku domnívá, že OKD sleduje reorganizačním plánem nepoctivý záměr. Citibank do insolvenčního řízení přihlásila pohledávky celkem za více než deset miliard korun. Insolvenční správce je ale popřel a jsou předmětem incidenčního sporu. Jde o dluhopisy, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR) jako majitel OKD, a společnost OKD za ně ručila. Citibank držitele dluhopisu zastupuje.
Podle vyjádření insolvenčního správce z úterní zprávy o hospodářské situaci podniku je společnost OKD schopná další existence a aktuálně disponuje dostatkem hotovosti pro další provoz podniku.