\"Společnost splnila podmínky reorganizace a naplnila schválený reorganizační plán. Věřitelé získali uspokojení jejich pohledávek tak, jak bylo stanoveno v reorganizačním plánu. Firma vyplatila 98,57 procenta ze zajištěných pohledávek a 23,01 procent z pohledávek nezajištěných,\" uvedla mluvčí. Dodala, že další firmy ze skupiny Vítkovice reorganizaci podpořily. Své pohledávky za společností zčásti kapitalizovaly a mateřská společnost poskytla na uspokojení věřitelů 23 milionů korun.
Reorganizační plán společnosti získal letos v červnu podle Kijonkové stoprocentní podporu účastníků schůze věřitelů. \"Vítkovice Envi připravily zakázky pro rok 2017 za zhruba 155 milionů korun. To nyní představuje 1,6násobek obratu oproti roku 2016,\" doplnila. Dodala, že v květnu dosáhla firma poprvé od insolvence zisku. Počet zaměstnanců společnosti zůstává nadále okolo stovky, ačkoli společnost nevylučuje postupné zvýšení počtu pracovních míst v návaznosti na pokračující otevírání nových trhů.
Vítkovice Envi vyrábějí nádrže pro bioplynové stanice, čistírny odpadních vod a skladování. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma. Uvedla v něm, že má u více věřitelů dluhy po lhůtě splatnosti za asi 155 milionů korun. Do insolvenčního řízení se nakonec přihlásilo téměř sto věřitelů s pohledávkami za více než 150 milionů korun. Řada z nich je ale z vítkovické skupiny. Insolvenční správkyně Eva Hepperová téměř všechny uznala. K největším věřitelům patří Komerční banka, společnost Ekomont, nebo firmy ze skupiny VMG Vítkovice Revmont a Vítkovice, a. s.
Společnost Vítkovice Envi uvedla, že ji do úpadku převedla změna podmínek provozování závodu, zejména to, že její obchodní partneři neplnili své závazky a že nebyly uzavřeny smlouvy na investice, jejichž uzavření se předpokládalo. Mělo jít o investice v Polsku a Srbsku.
Envi není jedinou firmou ze skupiny podnikatele Světlíka, která se dostala do insolvence. Finanční problémy mají také společnosti Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Gearworks a Vítkovice Revmont.