Drtivou většinu investic město financuje z nájemného, které získává za pronájem vodohospodářské infrastruktury. Téměř dvě miliardy pak magistrát plánuje dodat z vlastních zdrojů. Většina peněz půjde na postupnou obnovu vodovodních řadů, v jejichž rekonstrukci je Praha dlouhodobě pozadu. V roce 2018 by měla začít mj. jedna z etap oprav a dostavby vodovodního řadu mezi vodojemem Chodová - Kyjský uzel, nutná z důvodu posílení kapacity vodovodní infrastruktury v jihovýchodní části Prahy a také kvůli konci životnosti potrubí. Celkem město za tři etapy plánuje dát 720 milionů Kč.
Zhruba 650 milionů má do roku 2023 jít na rekonstrukci vodárny v Káraném a 166 milionů korun na úpravnu vody v Podolí. V oblasti odpadních vod je největší investicí dostavba Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově, která bude stát ještě více než dvě miliardy korun.
Příští rok chce město do vodovodů investovat 841 milionů, v roce 2019 1,55 miliardy a o rok později 1,71 miliardy. V případě kanalizací má jít příští rok o 535 milionů Kč, další rok o 867 milionů, v roce 2020 o 1,2 miliardy a v roce 2021 o 1,94 miliardy korun.
V Praze se o vodohospodářskou infrastrukturu stará městem vlastněná Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Distribuci vody mají na starosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK), které vlastní francouzská firma Veolia. PVS do roku 2028 pronajímá vodovodní síť PVK. Podmínky smlouvy jsou dlouhodobě kritizovány jako nevýhodné, Praha se v minulosti několikrát pokoušela je změnit nebo smlouvu vypovědět. Současná garnitura přišla s plánem koupit od Veolie 100 procent akcií společnosti. Prozatím se město a PVK dohodly na podpisu dohody o budoucí spolupráci při provozu vodohospodářské infrastruktury.