Index Dow Jones v závěru obchodování stoupl o 0,25 procenta na 22.340,71 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 zpevnil o 0,41 procenta na 2507,04 bodu. Index technologického trhu Nasdaq posílil o 1,15 procenta na 6453,26 bodu.
Optimismus dnes posílily lepší než očekávané údaje o vývoji amerických zakázek na základní prostředky. Tyto údaje spolu s úterním komentářem šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové, že je potřeba pokračovat v pozvolném zvyšování úroků nehledě na nejistotu pramenící z přetrvávající vysoké inflace, se promítly do růstu výnosů amerických pokladničních poukázek a akcií finančního sektoru o 1,57 procenta. Ten byl dnes hlavním tahounem trhu, akcie Bank of America stouply o 3,02 procenta a Goldman Sachs o 2,18 procenta. Co se týče úrokových sazeb, na 78 procent obchodníků předpokládá, že Fed je v prosinci zvýší.
Prezident Donald Trump navrhl největší daňovou úpravu za třicet let, ale nabídl jen málo informací o tom, jak v rozpočtu škrty kompenzovat. Jak poznamenal Art Hogan ze společnosti Wunderlich Securities, \"je to lepší než jednostránkový dokument, který máme, ale zjevně to není celkový daňový plán\".
Nejlepší den od počátku března dnes zažily menší firmy, index Russell 2000 zpevnil o 1,96 procenta. Tyto firmy totiž zřejmě budou nejvíce profitovat z navrhovaného snížení korporátní daně.
Díky optimismu ohledně fiskálních reforem ve Spojených státech dnes dolar vůči předním měnám zpevnil. Index, který měří výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se zvýšil na nejvyšší úroveň za měsíc, část zisků ale ztratil a krátce po 22:00 SELČ přidával 0,49 procenta na 93,42 bodu. Euro kvůli nejistotě z dalšího politického vývoje v Německu pokračuje v poklesu. Vůči dolaru ztratilo 0,36 procenta na 1,1750 USD.