Podle navrhované daňové reformy má zdanění firemních zisků klesnout na 20 procent ze současných 35 procent, pro jednotlivce by se stávajících sedm daňových sazeb sloučilo do tří: 12, 25 a 35 procent.
Někteří analytici odhadují, že redukce daní připraví stát přinejmenším o 1,5 až 2,2 bilionu dolarů (33,2 až 48,8 bilionu Kč). Cohn však prohlásil, že rozpočtový deficit se nezvýší. \"Předpokládáme, že do Ameriky můžeme přesměrovat spoustu podnikání a pracovních míst, můžeme být velmi konkurenceschopní,\" uvedl v interview. Díky daňové reformě a deregulaci by ekonomika měla podle něho vzrůst \"podstatně nad tři procenta\".
\"Snížení daňového zatížení vyústí v růst konkurenceschopnosti amerických firem v globálním měřítku, a to povede k růstu produktivity, mezd a zaměstnanosti. Všechny tyto skutečnosti se promítnou do vyššího HDP, myslíme si, že je to velmi reálné,\" řekl Cohn.
Plán ale čeká v Kongresu velká bitva s demokraty a jednotná není ani Trumpova vlastní strana, napsala agentura Reuters. Vedle toho, že navrhovaná opatření by vyústila v nárůst schodku federálního rozpočtu, kritici poukazují na to, že spíše než střední třídě by přinesla daňové úlevy bohatým Američanům.