Taxikáři dopoledne pomalou jízdou téměř zastavili provoz od Evropské ulice směrem k letišti. \"Dnes nikam nespěcháme, vyčlenili jsme si na to celý den,\" řekl ČT Bednář. Protest ale může pokračovat i v dalších dnech. \"Dokud se nějak nedomluvíme,\" podotkl Bednář.
S taxikáři přijela na letiště jednat i pražská primátorka Adriana Krnáčová. Sdělila, že Praha nemá kompetence Uber zakázat a že na čtvrtek je naplánována schůzka expertní skupiny úřadu vlády, která má hledat řešení. Taxikáři podle ní částečně uznali, že řešení je na vládě a ministerstvech, na protest však vyjeli i tak. Jízdou chtějí tlačit na instituce a zároveň dát lidem na vědomí, že Uber podle nich porušuje zákony.
Taxikářům vadí zejména to, že za Uber a podobné služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Dolínek na sociálních sítích uvedl, že hodlá navrhnout nahrazení taxametrů chytrými aplikacemi. Současně budou muset řidiči Uberu dodržovat podmínky jako taxikáři.
Podle Bednáře ale aplikace v telefonu nemohou taxametry nahradit, protože nejsou spolehlivé. \"Policie musí mít ocejchovaný radar, kterým měří rychlost. Řezník musí mít ocejchovanou váhu, kterou váží maso. Taxametr musí být zaplombován metrologickým ústavem, že měří dobře. Neexistuje cejch na to, že Google mapy, podle kterých jezdí třeba Uber, je nějakým způsobem ověřená nebo měří dobře,\" uvedl Bednář. Podle něj také otázka, jak měřit cestu například v tunelu nebo při výpadku internetu.