\"Ve svém návrhu (dlužník) uvedl, že v současné době je již reorganizační plán, respektive jeho aktuální návrh, projednáván s věřiteli dlužníka a se zástupcem věřitelů, přičemž s ohledem na časovou náročnost těchto jednání vznikají důvodné pochyby, že nebude v časových možnostech dlužníka reorganizační plán předložit ve lhůtě stanovené soudem,\" zdůvodnil rozhodnutí samosoudce David Stošek.
Věřitelé firmě povolili reorganizaci v červnu. Přes 30 věřitelů u soudu přihlásilo pohledávky dohromady za téměř 250 milionů korun, insolvenční správce David Vandrovec ale uznal pohledávky jen za zhruba 90 milionů korun. Největšími uznanými věřiteli Vítkovic Revmontu jsou další firmy ze skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) ostravského podnikatele Jana Světlíka, největšími neuznanými věřiteli Komerční banka a Raiffeisenbank.
Vítkovice Revmont nejsou výrobní firmou, fungují jako obchodní a projektová společnost a mají jen pět zaměstnanců. Insolvenční návrh na sebe podala sama společnost, zdůvodnila to rozhodnutím Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj, podle nějž má uhradit za své dodavatele zhruba 37,9 milionu korun jako doplatek na dani z přidané hodnoty.
Ve vítkovické skupině je přes 20 firem, které mají dohromady téměř 4000 zaměstnanců. kromě Revmontu se loni dostaly do potíží ještě tři další firmy ze skupiny: Vítkovice Power Engineering letos skončily v konkurzu, Vítkovice Gearworks mají povolenou reorganizaci a reorganizace Vítkovic Envi už úspěšně skončila.