Dolaroví milionáři jsou definováni jako ti, kteří mají investovatelné jmění jeden milion amerických dolarů (22 milionů Kč) a více, s výjimkou hlavního bydliště, sběratelských předmětů, spotřebního materiálu a zboží dlouhodobé spotřeby. Podle zprávy dohlíží správci majetku na 32,1 procenta bohatství dolarových milionářů. Zbytek je obvykle v hotovosti a na retailových bankovních účtech, v podnicích, nemovitostech a investicích.
Bohatství dolarových milionářů rostlo loni v průměru o 8,2 procenta. Severní Amerika a Evropa dohnaly v roce 2016 tempo růstu Asie a regionu Tichomoří. Řada trhů, včetně Ruska a Brazílie, významně posílila své postavení. Rusko po mírném poklesu v roce 2015 zaznamenalo nejrychlejší nárůst počtu i bohatství dolarových milionářů, a to zhruba o pětinu. Brazílie po výrazném poklesu v roce 2015 zaznamenala v roce 2016 dvojciferný nárůst počtu dolarových milionářů i jejich bohatství.
Průměrná hodnota investic dolarových milionářů pod dohledem správců majetku stoupla o téměř čtvrtinu. Zisk přitom značně převyšuje příjmy z méně nákladných pasivních indexových fondů. Správci majetku podle zprávy však čelí nyní hrozbě, že takzvané BigTech společnosti (tedy datové technologické společnosti, které se primárně nevěnují finančním službám, například Google, Amazon, Alibaba, Apple, Facebook) začnou nabízet služby spojené se správou majetku.