V závěru obchodování index Dow Jones stoupl o 71,40 bodu, tedy 0,31 procenta, na 23.400,86 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 vzrostl o 3,25 bodu, čili 0,13 procenta, na 2560,40 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 7,12 bodu, neboli 0,11 procenta, na 6556,77 bodu.
Sezona zveřejňování hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí je nyní zhruba v polovině. Kolem 74 procent společností zatím oznámilo výsledky, které překonaly očekávání analytiků, to je o něco více, než v minulých čtvrtletích. Zisk firem však zatím stoupl jen o 5,3 procenta, zatímco v předchozích dvou čtvrtletích rostl o více než deset procent. Protože americké akciové indexy jsou nyní na rekordech, investoři zisky firem pozorně sledují, aby se ujistili, že je vysoká hodnota indexů oprávněná.
Hospodářské výsledky pomohly hlavně akciím sociální sítě Twitter. Očekávání příznivých výsledků poslalo vzhůru také akcie chemické firmy DowDuPont. Zdravotnický sektor však oslabil. Důvodem byl propad firmy Celgene kvůli slabšímu prodeji jejího léku na lupenku Otezla a zhoršení výhledu tržeb. Klesly i akcie firem Bristol-Myers Squibb a AbbVie.
Evropská měna dnes oslabila a vůči dolaru vykázala nejvyšší denní procentní pokles za 16 měsíců. Euro poslalo dolů rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) omezit na polovinu objem nákupů dluhopisů, ale v nákupech pokračovat delší dobu. To snížilo naději, že by ECB příští rok zvýšila úrokové sazby. Dolar podpořily naděje na snížení daní v USA a spekulace, že americký prezident Donald Trump vybere na místo šéfa centrální banky USA (Fed) někoho, kdo bude chtít zvyšovat sazby rychleji než současná šéfka Janet Yellenová, napsala agentura Reuters.
Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se zvýšil o 1,12 procenta na 94,68 bodu. Vůči euru dolar posílil o 1,4 procenta na 1,1648 USD a k jenu o 0,2 procenta na 113,97 JPY. Euro vůči jenu oslabilo 1,2 procenta na 132,73 JPY.