Společnost Marvell vyrábí čipy pro zařízení, která slouží k ukládání dat či pro wi-fi. Specializuje se hlavně na čipy pro pevné disky, tento trh ale už delší dobu nevykazuje růst, protože v oblasti ukládání dat začínají převládat jiné technologie. Cavium vyrábí síťové procesory a je jednou z několika firem, které se snaží využívat technologii ARM Holdings, a přerušit tak lukrativní pozici Intelu na trhu mikroprocesorů pro servery.
Oznámená dohoda je další z řady, kterými se konsoliduje odvětví polovodičů, jehož hodnota se pohybuje kolem 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč). Výrobci čipů se v posledních dvou letech slučují rekordním tempem, aby měli silnější pozici na trhu, a mohli se tak lépe vyrovnat s růstem nákladů a poklesem počtu zákazníků. Největším navrženým sloučením v tomto odvětví je nabídka firmy Broadcom na koupi Qualcommu za více než 100 miliard USD.
Akcie Marvell Technology od začátku letošního roku stouply asi o 46 procent a tržní hodnota firmy se pohybuje kolem deseti miliard USD. Akcie Společnosti Cavium letos posílily asi o 21 procent. Mezi zákazníky firmy patří Western Digital, Toshiba nebo Samsung Electronics, uvedla agentura Bloomberg.