Ve 28 zemích unie bylo v říjnu bez práce 18,24 milionu lidí, z toho 14,34 milionu v eurozóně. Proti září se počet nezaměstnaných v unii snížil o 111.000 a v zemích s eurem o 88.000.
Z jednotlivých členských zemí měla nejnižší míru nezaměstnanosti podle Eurostatu Česká republika, a to 2,7 procenta. Na Maltě činila 3,5 procenta a v Německu 3,6 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost má Řecko a Španělsko, kde je bez práce kolem pětiny práceschopných obyvatel.
Meziročně míra nezaměstnanosti klesla v EU o 0,9 procentního bodu a v měnové unii o jeden procentní bod. V meziročním srovnání se míra nezaměstnanosti snížila ve všech členských zemích, ze kterých jsou údaje k dispozici, vyjma Finska, kde zůstala beze změny. Největší pokles zaznamenaly Kypr a Řecko.
Vysoká však zůstává nezaměstnanost mezi mladými ve věku do 25 let, i když i zde ve srovnání s loňským říjnem klesla, a to o 1,7 procentního bodu. V EU činila 18,6 procenta a v eurozóně o 16,5 procenta. Nejlépe se daří zaměstnávat mladé v Německu, kde míra nezaměstnanosti mezi nimi činila 6,6 procenta. Druhá byla Česká republika (7,2 procenta). Naopak v Řecku podle posledních dostupných údajů ze srpna bylo bez práce více než 40 procent mladých. Ve Španělsku nezaměstnanost mezi mladými činila 38,2 procenta a v Itálii 34,7 procenta.
Eurostat používá údaje Českého statistického úřadu, které se liší od údajů Úřadu práce ČR. Podle těch míra nezaměstnanosti v České republice v říjnu klesla na 3,6 procenta ze zářijových 3,8 procenta. Český statistický úřad vychází u míry nezaměstnanosti z výběrového šetření pracovních sil, Úřad práce pak z počtu registrovaných uchazečů o zaměstnání.