Nejednoznačná je i situace v regionech; jen některé kraje billboardy aktivně odstraňují. Jihočeský kraj tak například od září vyzval provozovatele k odstranění 89 poutačů, z nichž majitelé sami odstranili 38. ČTK to řekl mluvčí krajského úřadu Radek Šíma. Naopak v Moravskoslezském kraji zatím neodstranili jediný billboard a čekají na podklady od ŘSD. \"Pasportizaci reklamních zařízení u silnic I. třídy mají na starosti jednotlivé složky ŘSD. Ve spolupráci s orgány státní správy mají ověřovat jejich povolení i skutečný stav a u provozovatelů, kteří aktuální podmínky neplní, připravit další kroky,\" uvedla mluvčí kraje Miroslava Chlebounová.
Na dálnicích začali silničáři s odstraňováním inzertních ploch začátkem října, kdy za účasti médií zakryli a demontovali první reklamní zařízení. Vyvolalo to reakci majitelů poutačů, kteří prostřednictvím Svazu provozovatelů venkovní reklamy vzkázali ministerstvu dopravy ochotu jednat o harmonogramu, podle kterého nelegální plochy sami odstraní. Doposud ale tato jednání nevedla k tomu, aby billboardy od silnic začaly hromadně ubývat.
Novela zákona o pozemních komunikacích nařizuje majitelům odstranit reklamy, které jsou blíž než 250 metrů od dálnic a 50 metrů od silnic první třídy. Silničáři v září napočítali kolem dálnic a silnic první třídy téměř 7000 reklamních zařízení, z toho asi 3000 jich odporovalo zákonu. Nařízení motivované zvýšením bezpečnosti silničního provozu, se netýká zastavěných území, kde je ale reklamních ploch nejvíc. Celkem se odhaduje, že je v Česku na 25.000 reklamních poutačů.
Reklamní zařízení podle zákona o pozemních komunikacích může zobrazovat nejen klasickou reklamu, tedy sdělení s cílem dosažení zisku, ale může šířit i nekomerční informace, třeba kulturní, politické nebo vzdělávací.