Ministerstvo také zpřesnilo data za říjen, podle kterých vzniklo 244.000 míst. Předběžné údaje ukazovaly na 261.000. V listopadu se situace vrátila k normálu, neboť v říjnu se do statistiky promítl návrat tisíců lidí, kteří byli kvůli hurikánům dočasně mimo pracovní proces.
Ekonomové v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali, že v listopadu vznikne 200.000 pracovních míst.
Průměrné hodinové výdělky se v listopadu zvýšily o 0,2 procenta, zatímco v předchozím měsíci o 0,1 procenta klesly. Meziročně se růst mezd zvýšil na 2,5 procenta z říjnových 2,3 procenta. V listopadu byl delší pracovní týden, v průměru 34,5 hodiny proti 34,4 hodiny v říjnu.
Optimistická zpráva podtrhující sílu americké ekonomiky by mohla poznamenat debatu o daňové reformě v Kongresu, kde se jedná o snížení korporátní daně z 35 na 20 procent. \"Trh práce je v dobré kondici. Nižší daně by se měly zavádět, když to ekonomika potřebuje, právě teď ale nižší daně nepotřebuje,\" prohlásil hlavní ekonom společnosti Naroff Economic Advisors Joel Naroff.
Republikáni tvrdí, že navrhovaná daňová reforma posílí ekonomiku a podnikům umožní najímání dalších zaměstnanců. Většina odborníků ale podle Reuters nesouhlasí, trh práce je na hranici plné zaměstnanosti a podniky mají problém najít kvalifikované zaměstnance.
Americká ekonomika ve třetím čtvrtletí rostla tempem 3,3 procenta, což je nejvíce za tři roky. Růst zaměstnanosti se letos pohybuje v průměru kolem 174.000 měsíčně, zatímco vloni to bylo 187.000. Míra nezaměstnanosti letos klesla o sedm desetin procentního bodu. Ekonomové se domnívají, že příští rok se budou rychleji zvyšovat mzdy a spolu s tím také inflace.