\"K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít zejména v oblasti kování, lisování, ražení, válcování, protlačování kovů, práškové metalurgie a obrábění,\" uvedl ÚOHS v oznámení. Případem se bude zabývat patrně do poloviny ledna.
Kovárna nedávno uvedla, že chystá rozšíření výrobních prostor. Již loni kvůli tomu koupila prostory o rozloze 5000 metrů čtverečních v bývalém baťovském průmyslovém areálu v centru Zlína, kde firma sídlí.
Kovárna letos slaví 25 let existence. Její produkce i tržby rostou, loni prodala rekordních 18.500 tun výkovků, měla rekordní tržby 1,05 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o 3,5 procenta. Letos by měly tržby překročit 1,3 miliardy korun. Na začátku byla kovárna spíše výrobní dílnou.
Firma se specializuje na tváření a obrábění výkovků především pro automobilový průmysl, manipulační techniku a hydraulické motory, vyvíjí a vyrábí díly pro koncerny Bosch, Scania, ZF Group, Poclain Hydraulics či Kion.
Do skupiny Moravia Steel miliardáře Tomáše Chrenka patří řada firem, například Třinecké železárny nebo kyjovská šroubárna.